Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

Darsūniškio Joninių aidai  Nemuno krantuose
2014-
07-03

 

Birželio 23-čiosios vakarą Darsūniškio parkas sulaukė daug lankytojų. Darsūniškiečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai sugužėjo švęsti pačią gražiausią ir paslaptingiausią vasarvidžio šventę -  Rasos šventę.

Prie apeiginių vartų, nusiplovę visas blogybes, svečiai dalyvavo pagoniškose Rasos  šventės  apeigose, kurias vedė Vaidilė Audronė Jodkonė iš Saulės vartų Romuvos. Merginos, iš surinktų pievoje įvairiaspalvių gėlių, pynė vainikus ir puošė savo galvas. O norinčios sužinoti kada ištekėsenčios, išbandė rankos taiklumą mėtant vainikėlius ant kupolės. Vėliau, sutemus, tuos pačius vainikėlius plukdino tvenkinio  bangelėse.

Šventės metu buvo pasveikinti Jonai, Janės, Janinos ir Rasos. Jų galvas papuošė ąžuolo lapų vainikai . Visi buvo vaišinami  Darsūniškio šeimininkių spaustu sūriu ir ragavo nuostabaus skonio naminę girą.

Saulei vis labiau ritantis link horizonto,  toli aidėjo Darsūniškio etnografinio ansamblio bei Kruonio kultūros centro moterų vokalinio ansamblio “Svaja”  atliekamos dainos, kurioms pritarė visi susirinkusieji.

Trumpiausiai metų nakčiai užgulus žemę, suliepsnojo didžiulis Joninių  laužas, sukvietęs visus drauge  linksmintis ir šokti ratelius. Buvo uždegtos baltų mitologinės stebulės  - Vėjo, Žemynos ir Laimos. Vaidilė priminė, kad Rasos šventė turi būti švenčiama iki aušros ir iki saulei patekant,  reikia ieškoti paslaptingojo paparčio žiedo.

Dar ilgai degė Joninių laužas, apšviesdamas Nemuno pakrantę. Iki pat paryčių, patys ištvermingiausieji dainavo, šoko ir sulaukė nuostabaus reginio – iš už miško kylančios saulės.
 

 Renata Karpavičiūtė, Rasa Lukošienė

Nuotraukų autorė Živilė Grigonytė

 

 

Atgal

 

Į viršų

         © 2014  Kruonio kultūros centras  

Sukūrė ir administruoja:   

"Saulelė" - vizualinė kūryba