Ieškoti tik kruoniokc.lt


  

RENESANSO NAKTYS KRUONYJE

2020-06-18
 

Liepos 5 d. 21 val. Kruonio Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje kviečiame į RENESANSO NAKTYS KRUONYJE koncertą.

 

„Renesanso naktys Kruonyje“ koncertas
 

Audi, Domine, hymnummeum

Italų kompozitoriaus Giovanni Battista Mostomotetai, 1590 m. dedikuoti Transilvanijos kunigaikščiui Žigmondui Batorui

 

Atlikėjai:

Nora Petročenko – mecosopranas, Mindaugas Bargaila, Povilas Vanžodis – tenorai, Gintautas Venislovas – baritonas, Nerijus Masevičius – bosas.

Ansamblis „Morgaine“ (Vokietija / Lietuva):

Mirjam-Luise Münzel– išilginės fleitos, Darius Stabinskas – violončelė, Alina Rotaru – klavesinas, Fernando Olivas– teorba.

 

XVI-XVII amžiuose kompozitoriai dažnai dedikavo savo kūrinius ar ištisas knygas savo mecenatams, didikams, kunigaikščiams ir karaliams. Vienas tokių buvo ir Giovanni Battista Mosto (1550–1596), produktyvus kompozitorius, universalus instrumentininkas ir mokytojas, daug keliavęs pagal savo profesiją per platųjį pasaulį. Jo darbo vietų geografija apėmėįvairiausius dvarus ir bažnyčias Miunchene, Venecijoje, Padujoje, Krokuvoje. Tačiau jo pernelyg aktyvus gyvenimo būdas lėmė didžiulį išsekimą, kainavusį jam gyvybę. Jis mirė 46 metų amžiaus, grįždamas pas savo šeimąį Alba-Juliją, Transilvanijoje.
 

Giovanni Batista Mosto motetų knygą „Motecta liberprimus“ 1590 m. išleido Venecijoje, ją dedikuodamas Transilvanijos kunigaikščiui Žigmondui Batorui, Lenkijos Karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro sūnėnui, 1588 m. nutraukusiam vasalinius santykius su Turkija, o 1595 m. Valakijoje sumušusiam Turkijos kariuomenę, taip apsaugojusiam mūsų valstybę. Žigmondas Batoras buvo pamaldus katalikas, jam deja nepavyko užimti Abiejų Tautų Respublikos sosto, o Seimas vietoje jo išrinko Zigmantą Vazą III.
 

Svarbu žinoti, kad kompozitorių, kaip visų menininkų, rašytojų, poetų atsidavimas reikšmingoms Renesanso ir baroko epochų politinėms asmenybėms visada reiškė abipusę naudą. Dedikacijos buvo ne tik nuolankus menininko atsidavimo aukštesniam asmeniui ženklas, bet ir didelis įvertinimas, kurio jis sulaukia iš jį dominančio asmens, kuriam skiria savo dedikaciją.
 

Programose taip pat skambės ir kitų italų, palaikiusių ryšius su Transilvanijos didikais, vokalinė ir instrumentinė muzika.

 

„Renesanso naktys Kruonyje“ rengėjas – Kruonio kultūros centras

Koncertinę programą pristato – viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“.

Programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Programos rengėjų inf.

 

Daugiau informacijos  https://www.facebook.com/KruonioKulturosCentras/

 

Atgal

 

Į viršų

         © Kruonio kultūros centras